פחד נהיגה - חרדת נהיגה

ניתן לכתוב שאלות ולקבל מידע נוסף בעמוד הפייסבוק

 

 

עבור חלק גדול מהאוכלוסיה, נהיגה הינה

דבר טריוויאלי וקל יחסית. עבור חלק

אחר, מדובר בפעולה קשה, מפחידה,

מעיקה ולעיתים גם משתקת.

 

אנשים הסובלים מפחדים וחרדות בנהיגה

הם אנשים איכותיים, אינטיליגנטים,

חכמים ונחמדים, אשר בהיעדר יכולת

לפתור את בעייתם בעצמם, בוחרים

להימנע מנהיגה באופן מלא או סלקטיבי

(אינם נוהגים במקומות לא מוכרים, או מחוץ לעיר), ובכך עלולים להחמיר את מצבם. המכנה המשותף לכל האנשים הנמנעים מלנהוג הוא הידיעה שהם אינם חלשים / מוגבלים / נחותים מאלו הנוהגים ללא קושי.

 

נהיגה אינה רק היכולת להגיע ממקום א' למקום ב'. נהיגה מסמלת ומייצגת דברים בעלי משמעות עצומה על חיינו - חופש, בחירה, עצמאות, הערכה עצמית, התקדמות, וגם פריחה אישיותית.

זו גם הסיבה לכך שפתרון לנושא הנהיגה והשתחררות מהגורמים למצב ה"תקוע", מאפשרים שינוי משמעותי בחיים, גדילה והצלחה בחיים האישיים (משפחה, קריירה, זוגיות, וכו').

 

בנוסף, חשוב לזכור שנהיגה חסרת בטחון ללא ליווי מקצועי היא נהיגה מסוכנת. זאת, משום שפחד וחרדה עלולים להיות גורמים משתקים ועקב כך עלולים לפגוע ביכולת הנהג להחליט החלטות הרות גורל ברגע האמת. יתר על כן, פחדנות מביאה להססנות שתוצאותיה הן פגיעה בתקשורת בין משתמשי הדרך ואף בילבול הנהגים האחרים על הכביש.

לכן, במרבית המקרים הסיכוי לפתור בעיות מסוג זה לבד - אינו גבוה.

 

הדרך להיפטר מפחדי הנהיגה היא באמצעות תהליך אישי מונחה ומלווה על ידי איש מקצוע, המשלב הבנה עמוקה ורצינית של מהות הפחד, רכישת כלים מחזקים ומניעים, אימון ותרגול. לא מדובר בחזרה לכיסא תלמיד הנהיגה וגם לא בישיבה על ספת הפסיכולוג. השיטה מבוססת על שימוש בכוח החשיבה והמוטיבציה הפנימיים הקיימים בכל אחד מאיתנו, למידת הדרך האישית לביצוע שינוי מחשבתי ויצירה, ואימוני נהיגה מדורגים המבוססים על טכניקות נהיגה מתקדמת.

 

רק על ידי הבנת הסיבות לבעיה ושימוש בכלים וטכניקות המתאימים ביותר, לצד עקיפת המכשולים והצלחה במשימה, ניתן יהיה לסלול את הדרך בחזרה לנהיגה מלאה, שתהיה גם פעולה קלה רגועה, ובטוחה.

 

מרכיבי מסגרת בתהליך האישי:

 1. 1. פגישת היכרות לצורך בניית תהליך אישי.
 2. 2. הבנת הגורמים לבעיה.
 3. 3. רכישת כלים לשיפור והעצמה אישית.
 4. 4. אימון בטכניקות שונות ליצירת שינוי מחשבתי, מוטיבציה, ויצירתיות.
 5. 5. שימוש בדימויים וניתוח מחשבתי עצמי.
 6. 6. חיבור מרכיבים אישיותיים וחברתיים למכלול.
 7. 7. הבנת הקשר לנהיגה.
 8. 8. הערכת יכולות נהיגה וזיהוי נקודות חוזקה וחולשה.
 9. 9. למידת טכניקות נהיגה מתקדמות המבוססות על תפיסת "נהיגה במחשבה תחילה".
 10. 10. חיזוק הבטחון העצמי בנהיגה באמצעות טכניקות מתקדמות.
 11. 11. אימוני נהיגה מגוונים.
 12. 12. התנהגות חכמה בכביש והתמודדות עם לחצים, מסיחי דעת, תנאי דרך וכו'.

 

- מודל התהליך מבוסס על מחקרים מתחום הפסיכולוגיה בארץ ובעולם, טכניקות לפיתוח יצירתיות ושינוי, שיטות אימון אישי מתקדמות, תובנות מתחום האינטיליגנציה הרגשית, ידע מוטורי ותעבורתי רב, ועוד.

 

פגישת ההיכרות אינה כרוכה בתשלום !

 

לתאום פגישה ליחצו כאן

 

 

 

עוד על - דני גלטר, נהיגה מתקדמת, נהיגה ספורטיבית, נהגים חדשיםנהיגת מסלול באירופה, מאמרים, מתנה נהיגת אקסטרים

 

(C) כל הזכויות שמורות לדני גלטר. אין להעתיק ו/או לפרסם ו/או לעשות כל שימוש במידע המצוי באתר זה, ללא אישור בכתב מדני גלטר. 

 

 

תגיות : נהג מירוצים ליום אחד, קורס נהיגת ראלי, אקסטרים, נהיגת ראלי, אדרנלין, קורס מירוצים בחו"ל, קורס מירוצים, פרומולה, באגי, מרוץ, אימון נהיגה, מירוץ, הדרכות נהיגה, קורסי מירוצים בחו"ל, אנגליה, צרפת, פינלנד, גרמניה, איטליה, קפריסין, הונגריה, חווית נהיגה, מתנה ליום הולדת, מתנה לגבר , מתנה לאישה , מתנה נהיגה , נהיגת אקטסרים , נהיגת מירוצים , נהיגה חוויתית , מתנה יחודית , מתנה מקורית , מתנה מיוחדת , נהיגה ספורטיבית , נהיגה מתקדמת, פחד נהיגה, חרדת נהיגה, בטחון עצמי בנהיגה