מאמרי הנהיגה של דני G - ימי בראשית

 

ימי בראשית ...

 

 

 

בראשית ברא האדם את מכוניתו. ויהי ביום ההוא ויחבר האדם גלגל ומנוע וישם הגה ומתלים ומושבים לרווחה. וראה האדם כי טוב וישם בקופסת פח עם פגושים מפלסטיק וחלונות זכוכית ויאמר : יהי אוטו.

 

ויכנס המפתח למתג ההתנעה ויניע ונסע לשלום. וימכור האדם מכוניות לרוב קטנות כגדולות, חזקות וחלשות, יפות ומכוערות בשלל צבעי הקשת וירא כי טוב.

וישב האדם ויחשוב לעצמו : היכן אסיע מכוניתי זו אשר יצרתי ? ויסלול כבישים ומחלפים וכיכרות לרוב. ויראה האדם כי טובה המכונה אשר בנה ויוסף דגמים ומגדשים ומצנני ביניים למגדשים.

ויסעו מכוניות רבות בכבישי ארץ הקודש אך תוהו ובוהו היה על פני הארץ ותאונות גם כן. ויאמר האדם, לא טוב כך, וישם רמזורים ושלטים למען הסדר וייצור כסת"ח למען הגדלת קופת האומה ויקראה משטרת-התנועה הארצית.

 

ויתן האדם לנהג הישראלי איתותים במכוניתו בצבעים כתום ואפור ולא השתמש בהם.

ויתן האדם לנהג הישראלי מראות, שלוש במספר ולא הביט בהן.

ויסלול נתיבי האצה והשתלבות בטוחים, אך הוסיף ועצר הנהג להביט לצדדיו גם כשהכביש ריק, כמו בימים ההם.

 

וישם אור אדם בולט בראש הרמזור למען יזכור הנהג הישראלי את הדם אשר נשפך באין הוא מציית לרמזור ויצפצף הנהג הישראלי על הרמזור ויחצה הצומת כראות עיניו.

ויצבע פס לבן, למען ישמרו נפשותיהם של נהגי ישראל בעת עוקפים המה זה את זה, כי ידע האדם שאין מסוגל הוא הנהג הישראלי להיזהר בעצמו, ויחצה הנהג את הקו הלבן כאילו לא היה.

ויאמר האדם : זכור לך את שתי השניות בעת נסיעתך מאחורי רעך ונשמרת לנפשך ומנעת תאונה. ויהי הנהג הישראלי גיבור כגיבורי המלחמה משכבר הימים ויקרב חזית לאחור ואת שמירת המרחק שלימדוהו אבותיו,  לא זכר.

 

ויאמר האדם : הא לך שלושה נתיבים בדרך המהירה, למען כי תיסע בשקט ובשלווה בנתיב הימני ויעקפוך משמאלך בנתיב האמצעי. ויהי הנתיב השמאלי קיצוני לנסיעתך המהירה באין מפריע ועקפת בו את הנתיב האמצעי. ויחשוב הנהג הישראלי כי לבד הוא בעולם ויעשה בכל הנתיבים ככל העולה על רוחו וייצור פקקים ועצבים לנהגים האחרים וישנאו הנהגים איש את רעהו ויעשו כולם הרעה הזו האחד למשנהו.

וירא האדם כי עמוסים הם הכבישים ויחליט לעודד נסיעה בתחבורה הציבורית. ויאמר : יהי נתיב תחבורה ציבורית. ויקרא שמו נת"צ. ויסמנו בצבע צהוב למען כי ידעו כולם שחלקת אדמה זו לא להם היא, כי אם לאוטובוסים ומוניות בלבד. ויתקע העם בפקקיו ויתעצבן ויתכמן ונסע אף הוא במכוניתו הפרטית בנת"צ כי חשב לעצמו, פראיירים כולם. וישלם שקלים רבים כי שוטרים חנו בשולי הדרך ויעצרו נהגים שכמותו. ויעשה האדם למחרת היום שוב כדבר הזה ויתפס שוב כי לא למד אמש.

 

ויאמר האדם לנהג הישראלי, סע לך בכביש ואל תסטה מדרך הישר. ויהי בכביש ויסטה הנהג מנתיבו ויסכן את רעיו. ולא שמר על הנתיב כשם שלא שמר על הימין.

ויחסום הנהג הישראלי צמתים ודרכים כמנהג יומו ויסע אחורנית באיילון צפון יען כי פספס את היציאה וקצר שיכלו מלתכנן דרכו מחדש.

 

ויסמן האדם מקומות חניה מיוחדים לנכים למען יקל עליהם לחנות ולהגיע למחוז חפצם. ויתעצל הנהג הישראלי ויתפוס מקומם של הנכים כי בעצם היה הוא הוא הנהג הנכה בשיכלו ולא עמד לרשותו המוח הדרוש להבין חומרת מעשיו.

ויאמר האדם אל הנהג הישראלי : דע לך כי בארץ אשר נתתי לך מכונית לנהוג בה, אופנועים וקטנועים יחלקו איתך את הדרך. ויסרב הנהג לקבלם ויתעלם מהם ויפילם אפיים ארצה ולא ידע את מעשיו אשר עשה, כלל.

 

ויחטאו שוטרי משטרת התנועה אף הם ויסטו לדרך הישורת וישימו מצלמות ומכמונות לרוב. ויממל"זו את הנהג הישראלי מקצה הישורת ויקפצו לכביש לעוצרו יען כי נסע 11 קמ"ש מהר מהמותר בחוק ויסכנו השוטרים נהגים אחרים לשווא. ויתבטלו שוטרי משטרת התנועה במקסמי שווא וכישופים אלו ויעשו למראית עין בלבד.

 

 

וישב הגוי בארץ ניכר ויבט על הנהג הישראלי היושב בארץ כנען אשר אבות אבותיו נתנו לו לרשת ויאמר : מדוע עם של חמורים המה - "עם ישראל" ? וחשב וחשב אך לא הבין.

 

 

 

 

 

דני (G) גלטר         
מאמן נהיגה לחיים !

 

 

 

 

עוד על - דני גלטר, החזון, נהיגה מתקדמת, נהיגה ספורטיבית, נהגים חדשים, פחד וחרדת נהיגה, נהיגת מסלול באירופה, מתנה נהיגת אקסטרים, מאמרים

 

 

 

(C) כל הזכויות שמורות לדני גלטר. אין להעתיק ו/או לפרסם ו/או לעשות כל שימוש במידע המצוי באתר זה, ללא אישור בכתב מדני גלטר.